• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Emeklilik Dilekcesi

Kişinin bağlı olduğu kurumda geçerli olan emeklilik şartlarını tamamlamasının ardından emeklilik işlemlerinin başlayabilmesi için ilgili kuruma dilekçe ile müracaat etmesi gerekmektedir.

Emeklilik Dilekçesi İçin Tıklayınız...

 

Tahsis Talep ve BeyanTaahhut Belgesi

          Bilindiği üzere, 506 sayılı Kanunda belirtilen tahsis yardımlarının yapılabilmesi için sigortalı ve hak sahiplerinin örneği Kurumca hazırlanan ve 08/08/2003 tarihli 12-126 ek sayılı Genelge ekinde yayımlanan “Tahsis Talep Beyan ve Taahhüt Belgesi” ile Kuruma talepte bulunmaları gerekmektedir. 

Tahsis Talep Taahhüt Beyannamesi için tıklayınız...

 

 

Genel Sağlık Sigortası Başvuru Formu

Sosyal Güvenlik mevzuatında bir çok konuda köklü değişiklikler yapan “5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu”

E-Bildirge Başvuru Formu

İşverenlerin, çalıştırdıkları işçilerine ait sigorta prim belgelerini internet üzerinden vermeleri ve bildirimlerine ait tahakkuk bedellerini de otomatik ödeme ve internet bankacılığı yoluyla ödeyebilmeleri için oluşturulan elektronik bir portaldır.

Borçlanma Talep Dilekcesi

Borçlanma talep dilekçesi hazırlanmaktadır. Yakında buradan indirebileceksiniz.

 

 

İş Yeri Bildirim Formu

Sigortalı çalıştırmaya başlanılmadan önce ilk yapılması gereken işlemlerden biri de işyeri bildirgesi düzenleyerek işyerinin bağlı bulunduğu sosyal güvenlik merkezine müracaat etmektir.

Bağkur Giriş Formu

Vergi mükellefi olduğunuz zaman eğer bir işverenin yanında 4-A'ya tabi olarak sigortalı olarak çalışmıyorsanız otomatikman mükellefiyetinizin açıldığı tarihten itibaren 4-b kapsamına girersiniz yani Bağkur'lu olursunuz ya da şöyle diyelim olmak zorundasınız.

SGKonline.net

Style Sitting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %